ZASADY PRZEPROWADZANIA NABORU DO SŁUŻBY CYWILNEJ
Kandydaci do pracy w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim przyjmowani są w otwartym i konkurencyjnym naborze. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 21 listopada 2008r. o służbie cywilnej, w służbie cywilnej może być zatrudniona osoba, która:
- jest obywatelem polskim
- korzysta z pełni praw publicznych
- nie była skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwo popełnione umyślnie
- posiada kwalifikacje wymagane na dane stanowisko pracy
- cieszy się nieposzlakowaną opinią
Do udziału w naborze przyjmowane są tylko aplikacje na wolne stanowiska opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, w Biuletynie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego. Oferty osób na stanowiska, na które nie został ogłoszony nabór nie są rozpatrywane. Ta zasada ma na celu zapewnienie wszystkim kandydatom takich samych szans uzyskania informacji o istniejących w Urzędzie wolnych stanowiskach pracy i takie same możliwości złożenia aplikacji na wakujące stanowiska.
Gdzie znajdę ogłoszenie o naborze?
- Ogłoszenia są dostępne w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów: bip.kprm.gov.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego www.bip.luw.pl.
- Z ogłoszeniami można się również zapoznać na tablicy informacyjnej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego na ul. Jagiellończyka 8 w Gorzowie Wlkp. na parterze budynku w Kancelarii Ogólnej Urzędu.
Jak mam złożyć dokumeny?
Osoba, która chce wziąć udział w naborze powinna złożyć wszystkie wymagane w ogłoszeniu dokumenty w miejscu i w terminie wskazanym w tymże ogłoszeniu. Można to zrobić:
- osobiście
- za pośrednictwem poczty
Aplikacje dostarczone po upływie terminu określonego w ogłoszeniu nie są uwzględniane. Jeśli dokumenty wysyłane są drogą pocztową, to jako datę dostarczenia przyjmuje się datę stempla pocztowego.
Wszyscy kandydaci, którzy spełniają konieczne wymagania formalne i dostarczyli stosowne dokumenty, biorą udział w dalszym naborze. Kandydaci powiadamiani są indywidualnie (telefonicznie, pocztą elektroniczną lub pisemnie) o terminie i miejscu naboru. Selekcji kandydatów dokonuje kilkuosobowa komisja rekrutacyjna.
Nabór może być przeprowadzony w następujących formach:
- rozmowy kwalifikacyjnej,
- testu wiedzy,
- testu umiejętności praktycznych.
Osoby, które uzyskają najwyższe wyniki z testów i rozmów zapraszane są na rozmowę kwalifikacyjną do Dyrektora Generalnego, który wraz z Dyrektorem zainteresowanego Wydziału/Biura i Dyrektorem Biura Organizacji i Kadr decyduje o zatrudnieniu kandydata.
Po przeprowadzeniu naboru w Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz w Biuletynie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego upowszechnia się informację o wyniku naboru. Informacja ta jest dostępna również na tablicy informacyjnej Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.
Oferty odrzucone są komisyjnie zniszczone
„Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim, w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych wynosi powyżej 6%.”
Redakcja podstrony
- Podmiot udostępniający informację
- Lubuski Urząd Wojewódzki
- Pierwsza publikacja
- Szerwiński Michał 2014-06-03 19:58
- Aktualizacja publikacji
- Fąfara Aleksandra 2021-02-10 14:50
- Wytworzenie publikacji
- Fąfara Aleksandra 2021-02-10 14:50
- Zatwierdzenie
- Surmacz-Buszkiewicz Marta 2021-02-10 14:50