Program Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014-2020
Program Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020 w województwie lubuskim realizowany jest na terenie Powiatu Żarskiego.
Celem Programu jest pogłębienie współpracy dla przezwyciężania barier rozwojowych na pograniczu polsko-saksońskim. W ramach programu wspierane będą wspólne transgraniczne projekty, przyczyniające się do rozwiązania wspólnych kluczowych problemów i podejmujące wspólne wyzwania, jakie dotyczą rozwoju pogranicza polsko - saksońskiego, które tylko przy udziale partnerów z obu państw członkowskich mogą zostać skutecznie i efektywnie podjęte i rozwiązane.
Co do zasady działania w ramach projektu powinny być realizowane przez partnerów mających siedziby w polskiej i saksońskiej części obszaru wsparcia.
Program oparty jest na czterech osiach priorytetowych:
- Oś Priorytetowa I - Wspólne dziedzictwo naturalne i kulturowe
- Oś Priorytetowa II - Mobilność regionalna
- Oś Priorytetowa III - Edukacja transgraniczna
- Oś Priorytetowa IV - Współpraca partnerska i potencjał instytucjonalny
Budżet Programu wynosi 70 mln euro i finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a wielkość dofinansowania - refundacji kosztów kwalifikowalnych związanych z realizacją projektu dla polskich i niemieckich partnerów wynosi nie więcej niż 85% kosztów kwalifikowalnych.
Partnerzy rozwijając wspólny pomysł na projekt, powinni mieć na uwadze transgraniczny charakter projektu, który wymaga spełnienia minimum trzech z poniżej podanych warunków:
- wspólne przygotowanie (obowiązkowe!),
- wspólna realizacja (obowiązkowe!),
- wspólne finansowanie,
- wspólny personel.
Wspólny Sekretariat Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020 ogłasza nabór w trybie konkursowym wniosków o dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska - Saksonia 2014-2020.
Nabór projektów odbywa się w trybie konkursowym. W ramach programu funkcjonują tzw. nabory zamknięte:
- Ograniczone czasowo (z konkretnym terminem składania wniosków),
- Ograniczone finansowo,
- Ograniczone tematycznie.
Wydatki poniesione w projekcie muszą zostać zweryfikowane przez niezależnego kontrolera pod kątem prawidłowości i zgodności z prawem. Proces weryfikacji odbywa się w Wydziale Programów Europejskich i Rządowych Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach pełnienia przez Wojewodę Lubuskiego funkcji Krajowego Kontrolera dla Programu.
Więcej informacji można znaleźć na stronie programu https://pl.plsn.eu/ lub stronie Wydziału Programów Europejskich i Rządowych.
Redakcja podstrony
- Podmiot udostępniający informację
- Lubuski Urząd Wojewódzki
- Pierwsza publikacja
- Włodarczak Jacek 2016-09-22 12:54
- Aktualizacja publikacji
- Fąfara Aleksandra 2021-01-22 15:40
- Wytworzenie publikacji
- Fąfara Aleksandra 2021-01-22 15:40
- Zatwierdzenie
- Fąfara Aleksandra 2021-01-22 15:40