• język migowy
BIP
Grafika BIP
Strona główna/Cudzoziemcy/Zasady obsługi cudzoziemców od stycznia 2022 r.

Zasady obsługi cudzoziemców od stycznia 2022 r.

Przychylając się do licznych próśb ze strony klientów Oddziału Cudzoziemców Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego zmieniamy zasady obsługi klientów Oddziału Cudzoziemców.

Najważniejsza zmiana dotyczy umawiania wizyt w Oddziale. Od stycznia 2022r. pracownicy oddziału będą wyznaczali terminy stawiennictwa w Oddziale. Nie musisz sam rejestrować wizyty, my to zrobimy za Ciebie.

Jak załatwić sprawę w Oddziale?

  • Wyślij wniosek o pobyt - uzupełnij go dokładnie, pamiętaj o podaniu adresu zamieszkania, nr telefonu oraz e-maila, dołącz kopie wszystkich potrzebnych dokumentów oraz oryginał dowodu wpłaty opłaty skarbowej. Przy wypełnianiu wniosku skorzystaj ze strony www.mos.cudzoziemcy.gov.pl 
  • Otrzymasz wezwanie do stawienia się w Oddziale Cudzoziemców. W wezwaniu będzie data i godzina spotkania oraz wskazane zostaną wszystkie dokumenty jakich potrzebujemy, aby skutecznie wszcząć postępowanie oraz je zakończyć.
  • Na 72 godziny przed planowaną wizytą otrzymasz sms-a oraz maila przypominającego o wizycie.
  • Weź ze sobą na spotkanie wszystkie dokumenty, o których mowa w wezwaniu oraz oryginały dołączonych do wniosku kopii dokumentów.

Jeżeli zostałeś wezwany i na spotkanie przyjdziesz bez dokumentów wskazanych w wezwaniu, a których brak skutkuje zwrotem wniosku lub pozostawieniem go bez rozpoznania nie pobierzemy od Ciebie odcisków linii papilarnych, nie dostaniesz również stempla do paszportu. Na wizycie otrzymasz postanowienie o zwrocie wniosku lub zawiadomienie o pozostawieniu wniosku bez rozpoznania.

Jeżeli zastosujesz się do wezwania otrzymasz stempel do paszport oraz informację o wszczęciu postępowania. Dołączając wszystkie wskazane w wezwaniu dokumenty znacznie skrócisz czas oczekiwania na decyzję. 

Terminy wizyt ustalane będą zgodnie z kolejnością wpływu wniosków do urzędu oraz z co najmniej 3-tygodniowym wyprzedzeniem, tak abyś mógł zorganizować przyjazd. Jeżeli pomimo wezwania nie stawisz się na wizytę Twój wniosek zostanie pozostawiony bez rozpoznania.

 

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Lubuski Urząd Wojewódzki
Pierwsza publikacja
Jaskowska Lidia 2022-01-25 09:09
Aktualizacja publikacji
Jaskowska Lidia 2024-01-29 12:03
Wytworzenie publikacji
Lidia Jaskowska 2024-01-29 12:03
Zatwierdzenie
Paweł Klimczak 2024-01-29 12:03
Rejestr zmian podstrony
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję

Banery

do góry