• język migowy
BIP
Grafika BIP

Obóz treningowy maj 2021

Lubuski Urząd Wojewódzki jest partnerem w polsko-niemieckim projekcie "Wspólna wiedza. Wspólny język. Wspólny cel. " Zakłada on zacieśnienie współpracy polskich i niemieckich służb ratownictwa medycznego, dla lepszej opieki nad mieszkańcami pogranicza. W ramach projektu studenci i uczniowie zawodu z Polski i Niemiec uczestniczą w kursach językowych, by skuteczniej leczyć i ratować życie w przypadku wezwania do pacjenta z drugiego kraju.

Częścią projektu są również obozy treningowe, na których polsko-niemieckie drużyny mają okazję sprawdzić się w trudnych warunkach i nauczyć współdziałania pod presją czasu czy pogody.
W ramach obozu który odbył się w ubiegłym tygodniu na poligonie w Wędrzynie adepci ratownictwa medycznego odbyli nocny marsz na orientację, szkolenie nurkowe i szereg ćwiczeń z ratownictwa pola walki. Obóz przygotowany był przez pozostałych partnerów projektu:

Pogotowie Ratunkowego Powiatu Märkisch-Oderland (Lider Projektu)
- Wyższa Szkoła Zawodowa w Gorzowie Wielkopolskim
- Uniwersytet Zielonogórski

  • Tytuł projektu:Wspólna wiedza, wspólny język, wspólny cel - współpraca transgraniczna pomiędzy polskimi studentami i niemieckimi uczniami zawodu w dziedzinie ratownictwa.
  • Projekt finansowany z Programu Współpracy INTERREG V A BB-PL 2014-2020; Barrieren reduzieren - gemeinsame Stärken nutzen. Redukować bariery - wspólnie wykorzystywać silne strony.

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Lubuski Urząd Wojewódzki
Pierwsza publikacja
Fąfara Aleksandra 2021-05-31 11:24
Aktualizacja publikacji
Walentynowicz Magdalena 2022-07-20 10:36
Wytworzenie publikacji
Walentynowicz Magdalena 2022-07-20 10:35
Zatwierdzenie
Gredka Waldemar 2022-07-20 10:35
Rejestr zmian podstrony
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję

Banery

do góry