• język migowy
BIP
Grafika BIP

podsumowanie działań w 2021

 
W 2021 roku Lubuski Urząd Wojewódzki był partnerem w polsko-niemieckim projekcie "Wspólna wiedza. Wspólny język. Wspólny cel". Zakłada on zacieśnienie współpracy polskich i niemieckich służb ratownictwa medycznego, dla lepszej opieki nad mieszkańcami pogranicza.
 
✅ W roku 2021 w ramach projektu odbyły się 2 międzynarodowe obozy medycyny ratunkowej i ratownictwa specjalistycznego. W każdym z nich uczestniczyło 40 studentów ratownictwa medycznego i uczniów zawodu.
Celem obozów była nauka współdziałania w trudnych warunkach. Nocne marsze na orientację, strzelanie, wspinaczka, nurkowanie - zdjęcia najlepiej pokazują co przeżyli przyszli ratownicy medyczni.
✅ Uczestnicy obozów brali również udział w kursach języka obcego (polscy studenci uczą się j. niemieckiego a niemieccy uczniowie zawodu j. polskiego), by w przyszłości sprawniej udzielić pomocy obywatelowi drugiego kraju.
✅ Dodatkowo, w sierpniu 2021 podpisane zostało polsko-niemieckie porozumienie w sprawie ustalenia zasad i szczegółowych warunków współpracy transgranicznej w ratownictwie medycznym. Dzięki niemu w obszarze przygranicznym obu państw możliwe są transgraniczne akcje ratunkowe do pacjentów w stanie nagłym.
Porozumieniem objęty jest obszar województwa lubuskiego oraz przygraniczne powiaty Brandenburgii.
✅ W roku 2022 działania będą kontynuowane.
 
Projekt „Wspólna wiedza, wspólny język, wspólny cel” realizowany jest w ramach dofinansowania z Programu Współpracy INTERREG VA BB-PL 2014-2020.
Partnerami projektu są:
➡Pogotowie Ratunkowego Powiatu Märkisch-Oderland (Lider Projektu)
➡Lubuski Urząd Wojewódzki

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Lubuski Urząd Wojewódzki
Pierwsza publikacja
Walentynowicz Magdalena 2022-07-20 10:40
Aktualizacja publikacji
Walentynowicz Magdalena 2022-07-20 10:48
Wytworzenie publikacji
Magdalena Walentynowicz 2022-07-20 10:48
Zatwierdzenie
Waldemar Gredka 2022-07-20 10:48
Rejestr zmian podstrony
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję

Banery

do góry