• język migowy
BIP
Grafika BIP

PEŁNOMOCNICTWO

 Uwaga! 

Jedno postępowanie - jedno pełnomocnictwo


Od stycznia 2020 r. do wnioksów o wydanie zezwolenia na pracę cudzoziemca, w których strona ustanowiła pełnomocnika należy dołączyć ORYGINAŁ PEŁNOMOCNICTWA niezależnie od liczby składanych wniosków. Nie będą brane pod uwagę dokumenty złożone we wcześniejszych postępowaniach administracyjnych. 

Adwokat, radca prawny, rzecznik patentowy, a także doradca podatkowy mogą sami uwierzytelnić odpis udzielonego im pełnomocnictwa oraz odpisy innych dokumentów wykazujących ich umocowanie.

Również w przypadku przedłożenia notarialnego wypisu pełnomocnictwa do każdej sprawy należy dołączyć oryginał wypisu pełnomocnictwa niezależnie od liczby składanych wniosków.  W tym przypadku nie ma konieczności uiszczania po raz kolejny opłaty skarbowej w wysokości 17 zł, gdyż została ona zapłacona w momencie pobierania wypisu.

W przypadku ustanowienia więcej niż jednego pełnomocnika, należy wskazać osobę właściwą do doręczeń. W celu zapewnienia sprawnego przeprowadzenia postępowania administracyjnego nie należy zapominać o wskazaniu właściwego adresu do doręczeń pełnomocnika.

Pełnomocnictwo - wzór.doc

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Lubuski Urząd Wojewódzki
Pierwsza publikacja
Wilmińska Agnieszka 2019-12-16 19:36
Aktualizacja publikacji
   
Wytworzenie publikacji
   
Zatwierdzenie
   
Rejestr zmian podstrony
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję

Banery

do góry