• język migowy
BIP
Grafika BIP

 Najczęściej zadawane pytania


1. Na jaki okres mogę wnioskować o wydanie zezwolenia na pracę?


Zezwolenie na pracę wydawane jest na okres do 3 lat. Wojewoda w określonych przypadkach ma możliwość skrócenia tego terminu.2. Postępowanie o wydanie zezwolenia na pracę zakończyło się wydaniem decyzji o umorzeniu postępowania - czy mogę uzyskać zwrot uiszczonej opłaty?


Nie - opłata jest składana w związku ze złożeniem wniosku i nie ma możliwości jej zwrotu w przypadku zakończenia postępowania w sposób inny niż pozytywny.3. Cudzoziemiec przebywa w Polsce w ramach ruchu bezwizowego, zatem czy mogę mu powierzyć wykonywanie pracy?


Tak, ale niezbędne jest uzyskanie tytułu uprawniającego do legalnego powierzenia pracy cudzoziemcowi, pracodawca powinien zarejestrować oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy bądź uzyskać zezwolenie na pracę.


4. Po złożeniu wniosku o zezwolenie na pracę otrzymałem wezwanie z prośbą o dostarczenie informacji starosty, której nie posiadam a jej wyrobienie jest czasochłonne, co zrobić?


Należy jak najszybciej zawnioskować o tę informację w urzędzie pracy i poinformować o tym wojewodę ze wskazaniem przypuszczalnego terminu uzyskania informacji starosty.


5. Czy Karta Polaka wystarczy abym mógł zatrudnić cudzoziemca?


Aby legalnie zatrudnić cudzoziemca oprócz dokumentu zwalniającego go z obowiązku posiadania zezwolenia na pracę w Polsce, jakim jest ważna Karta Polaka, cudzoziemiec musi przedstawić pracodawcy dokument, z którego wynika, że przebywa w Polsce legalnie.

Redakcja podstrony

Podmiot udostępniający informację
Lubuski Urząd Wojewódzki
Pierwsza publikacja
Szerwiński Michał 2017-09-09 11:18
Aktualizacja publikacji
Dobrowolska Agnieszka 2021-10-07 09:49
Wytworzenie publikacji
Dobrowolska Agnieszka 2021-10-07 09:49
Zatwierdzenie
Klimczak Paweł 2021-10-07 09:49
Rejestr zmian podstrony
Drukuj
Liczba odwiedzin
wczytuję

Banery

do góry